Slovenky zdolali Holandsko 66:51 a postúpili na ME

12.07.2012 Celý región

Almere 11. júla (TASR) - Slovenské basketbalové reprezentantky zvíťazili vo svojom siedmom vystúpení v kvalifikácii ME 2013 v Almere nad domácim Holandskom 66:51 a definitívne postúpili na šampionát do Francúzska.

Zverenky trénera Ivana Vojtka majú na konte už 13 bodov a v neúplnej tabuľke C-skupiny im patrí druhé miesto. Účasť na ME si zabezpečia najlepšie dva tímy zo skupiny.

kvalifikácia ME 2013:

Holandsko - SLOVENSKO 51:66 (27:45)
štvrtiny: 18:24, 9:21, 13:11, 11:10.
Najviac bodov Holandska: Van der Hoeková 15, Halmanová 14
zostava a body SR: Kupčíková 20, Jurčenková 12, Kubatová 6, Lukačovičová 3, Černáková 3 (Jalčová 9, Vyňuchalová 8, Kmeťová 5, Sujová, Minčíková, Tetemondová)
TH: 16/9 - 16/12
trojky: 4:2
fauly: 18:17.

Slovenky nezachytili úvod zápasu a po piatich minútach prehrávali už 8:13. Nepriaznivý stav ich však nezlomil, otriasli sa a sériou 13 bodov v rade otočili na 21:13 vo svoj prospech. Ich výbornú sériu zastavili až úspešné trestné hody Halmanovej. Domáce v závere úvodnej štvrtiny ešte dokázali znížiť na 18:24. Zverenky trénera Ivana Vojtka predviedli desaťbodovú šnúru aj v druhej časti a v 17. minúte viedli už dvojnásobným rozdielom 42:21. Domáce do polčasu stiahli na 27:45. Slovenky sa však uspokojili s vysokým náskokom a herne poľavili, čo sa im nevyplatilo na začiatku druhej polovice zápasu. Holanďankám dovolili 13 bodov v rade a nepriaznivú sériu zastavila až Kupčíková (51:40). Slovenky si už do konca duelu strážili náskok a išli pevne za postupom na šampionát a po triumfe 66:51 ho aj spečatili.